a

Organik Kimyevi ve Toz Gübreler

BİOVİN (Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre)

Bitkisel Kökenli Sıvı Hammadde

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Organik madde 45,0
Organik Karbon 19,5
Toplam azot 3,0
Suda Çözünür Potasyum (K2O) 7,0
pH 4 - 6
Hammadde Bitkisel Kökenli Sıvı Hammadde

YARARLARI

Bitkilerin kök gelişimini teşvik eder.
Toprak mikroorganizmalarının çoğalmasını sağlar.
Tarlada kalan anızın kısa sürede bozulmasını sağlar.
Hafif topraklarda suyun tutulmasını sağlar.
Azot, fosfor, potasyum, demir, çinko gibi elementleri bitkilerin almasına yardımcı olur.
Su ve havanın toprağın içinde daha iyi bir şekilde dolaşmasını sağlar.

BİOVİN’İN UYGULAMA KOŞULLARI:

Su ile her oranda karıştırılabilir ve toprağa verilir. Biovin bazı bakırlı ve kireçli bileşikler dışında her türlü gübre ve ilaçla karıştırılarak kullanılabilir.
Biovin kumlu ve hafif topraklara, ekim ve dikiminden sonra sulama sularıyla uygulaması daha iyi sonuç verir.
Biovin’in açık alanlardaki yetiştiricilikte (meyve, sebze, tarla, endüstri bitkileri, süs bitkileri ve orman ağaçları) bir sezonda kullanılacak miktarı 90-120 kg/dekardır.
Biovin’in ekim dikiminden önce tabana verilebileceği gibi her türlü sulama sistemiyle (yağmurlama, damlama sulama) her sulama için gerekli miktarlar sisteme enjekte edilir.
Biovin damlama sulama ile kullanılacaksa her sulamada gerekli miktar sisteme enjekte edilerek verilir. Memelerde kesinlikle tıkanma oluşturmaz.
Biovin’in uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.BİOVİN PLUS (Bitkisel Menşeli Amino Asit İçeren Sıvı Organik Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Organik madde 46
Organik Karbon 18
Toplam azot 2
Suda Çözünür Potasyum (K2O) 7,0
pH 4 - 6
Serbest Amino Asit 4
Hammadde Bitkisel Kökenli

YARARLARI

Biovin Plus bitki öz sularının yoğunlaştırılmış çözeltisidir.
Toprak mikroorganizmalarının çoğalmasını sağlar.
Tarlada kalan anızın kısa sürede bozulmasını sağlar.
Hafif topraklarda suyun tutulmasını sağlar.
Azot, fosfor, potasyum, demir, çinko gibi elementleri bitkilerin almasına yardımcı olur.
Su ve havanın toprağın içinde daha iyi bir şekilde dolaşmasını sağlar.

BİOVİN PLUS’İN UYGULAMA KOŞULLARI

Su ile her oranda karıştırılabilir ve toprağa verilir. Biovin bazı bakırlı ve kireçli bileşikler dışında her türlü gübre ve ilaçla karıştırılarak kullanılabilir.
Biovin Plus kumlu ve hafif topraklara, ekim ve dikiminden sonra sulama sularıyla uygulaması daha iyi sonuç verir.
Biovin Plus’ın açık alanlardaki yetiştiricilikte (meyve, sebze, tarla, endüstri bitkileri, süs bitkileri ve orman ağaçları) bir sezonda kullanılacak miktarı 10-20 kg/dekardır.
Biovin Plus’ın ekim dikiminden önce tabana verilebileceği gibi her türlü sulama sistemiyle (yağmurlama, damlama sulama) her sulamada gerekli gerekli miktar kadar sisteme verilerek kullanılır.
Biovin Plus damlama sulama ile kullanılacaksa her sulamada gerekli miktar sisteme enjekte edilerek verilir. Memelerde kesinlikle tıkanma oluşturmaz.
Biovin Plus’ın uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.BİOVİN HUMIC EXTRA (Leonardit Kaynaklı Sıvı Organomineral Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Organik madde 25
Toplam azot 7
Üre Azotu 7
Suda Çözünür Potasyum (K2O) 5
Toplam (Hümik +Fulvik) Asit 20
pH 11-13

BİTKİYE YARARLARI:

Hücre bölünmesini hızlandırarak bitkilerin gelişmesine ve hızla büyümesine yardımcı olur. Kök gelişimini hızlandırır ve köklerin kuvvetlenmesini sağlar. Tohumun çimlenmesini hızlandırır bitkinin canlı kalmasını sağlar. Meyvelerin hücre duvarı kalınlığını artırır depolama süresinin uzamasına ve raf ömrünün artmasına yardımcı olur. Ürün kalitesini artırır. Besin değeri yüksek ve daha gösterişli ürün elde edilir. Toprağın havalanmasını sağlayarak köklerinde havalanmasını sağlar. Toprağın su tutma kapasitesini artırarak bitkiyi su stresine karşı korur. Toprakta kaymak tabakası oluşumunu engelleyerek toprağa bitki çıkışını kolaylaştıracak yumuşaklığı kazandırır. Toprağın asit baz dengesini sağlayarak bitkinin yetişmesi için gerekli pH değerini sağlar. Fazla miktardaki kireç ve tuzluluk oranını giderir. Suda çözünen kimyevi gübreleri kök bölgesinde tutar ve bitkinin ihtiyaç duyması halinde bitki kullanımı için serbest bırakır. Kök çevresinde bulunan besin maddelerinin yıkanarak uzaklaşmasına engel olur. Fazla gübreleme nedeniyle oluşacak zararı engeller.BIOVIN ÇİNKO2 (NK’lı Sıvı Organomineral Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Organik madde 25
Toplam azot 5
Organik azot 1
Üre Azotu 3,4
Amonyum Azotu 0,6
Suda çözünür potasyum oksit (K2O) 5
pH 7-9
Suda Çözünür Çinko (Zn) (Tamamı EDTA ile Şelatlı) 2

Çinko EDTA Şelat pH: 7-9 arası stabildir.

Genel Bilgiler:
Çinko, bitkide büyüme ve gelişme için gerekli iz elementlerden biridir.

Diğer Teknik Bilgiler:
- Bitki öz sularının yoğunlaştırılmış çözeltisini ihtiva ettiğinden, bitkilerde doğal olarak bulunan tüm yapı taşlarını bünyesinde barındırır.
- Organik olduğundan su ile karıştırıldıktan sonra dört saatten fazla bekletilmeden kullanılmalıdır.
- Uzun süre hareketsiz bekletildiğinde kolloidler çökebilir. Kullanmadan önce bidonu çalkalayınız.BİOVİN BOR6 (NP’li Sıvı Organomineral Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Organik madde 15
Toplam azot 6
Organik azot 3
Üre Azotu 3
Suda çözünür Bor (B) 6
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) 6
Maksimum Klor(Cl) Miktarı 0,15
pH 7,5 – 9,5

Genel Bilgiler:
Bor, bitkide büyüme ve gelişme için gerekli iz elementlerden biridir.

Diğer Teknik Bilgiler:

Bitki özsularının yoğunlaştırılmış çözeltisini de ihtiva ettiğinden, bitkilerde doğal olarak bulunan tüm yapı taşlarını bünyesinde barındırır. Organomineral olduğundan su ile karıştırıldıktan sonra dört saatten fazla bekletilmeden kullanılmalıdır. Uzun süre hareketsiz bekletildiğinde kolloidler çökebilir. Kullanmadan önce bidonu çalkalayınız.BİOVİN TRİAZOT 18 (Azotlu Sıvı Organomineral Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Organik madde 15
Toplam azot 18
Nitrat azotu 5
Amonyum azotu 5
Üre azotu 8
Maksimum Klor (Cl) Miktarı 1,5
pH 4 - 6

Genel Bilgiler:

Biovin TriAzot18, içinde bulunan organik maddeler, bitki besin elementlerinin bitkiler tarafından alınmasına yardımcı olur.
Biovin TriAzot18, yapraktan ve üst gübresi olarak kullanılabilmektedir.
Bütün meyve, sebze, tarla, örtü altı ve sanayi mahsullerinde kullanılabilir.
Azot, bitkide büyüme ve gelişme için gerekli elementlerden biridir.

Uygulama Şekli ve Dozu:

Yapraktan ve damlama sulama sistemiyle kullanım için formüle edilmiştir. Tüm ürünlerde sezon boyunca kök gelişimden hasada kadar kullanılabilir.

Diğer Teknik Bilgiler:

Ürünü gerektiği yerlerde ve zamanında kullanınız.
Organomineral olduğundan su ile karıştırıldıktan sonra dört saatten fazla bekletilmeden kullanılmalıdır.
Uzun süre hareketsiz bekletildiğinde kollidler çökebilir. Kullanmadan önce bidonu çalkalayınızPOTAFORTE (NK’lı Gübre Çözeltisi)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot [N] 3
Üre Azotu [NH2-N] 3
Suda Çözünür Potasyum Oksit [K20] 30
Suda Çözülür Bor (B) 1,5

FAYDALARI:

Üründe renk arama irilik polar ve kaliteyi sağlayan mükemmel bir azot potas ve bor sentezli gübredir. Bitki hücrelerinde tuz ve suyu dengeleyerek solgunluğu azaltır B grubu vitaminlerle takviye edilerek Amino asit sentezi sağlatan ve bitkinin hasat dönemindeki kondisyonunu yüksek tutan bir üründür. Bitki ürün kalitesini direk etkiler, bünyesinde fosfit kökenli katalizörler bulunduğu için sezon sonunda direnci düşen bitkilerin daha sağlıklı döküm yapabilmesi için savunma mekanizmasını arttırır. Fotosentezin gerçekleşmesi ve fotosentez ürünlerinin yapraktan meyveye taşınmasını kolaylaştırır, azot potas ve borun uyumlu karışımı olan POTAFORTE daha dirençli generatif ve daha verimli bir hasat ve pazar payı yüksek mahsul için çok önemli bir kombinasyondur. Polinasyon meyve tutumu şeker sentezi iç ve dış büyümenin orantılı yürütülmesinde dengeli bir gelişim göstererek tonajı direk etkiler.

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZLARI:

Yağmurlama ve Damlama Uygulaması;
Element noksanlığını önlem amaçlı kullanımlarda : 500 – 750 gr / da Element eksikliği net bir biçimde açığa çıkması halinde : 1000 – 2000 gr / da Bitki gelişim dönemi boyunca 2 ila 3 uygulama tavsiye edilmektedir.

Bütün bitki gruplarında güvenle kullanımı olan POTAFORTE bitkilerin en önemli dönemlerinden biri olan hasat döneminde tane iriliği şeker oranı kalite ve tonaj verimi için uygulama yapılırken sabah erken saatlerde veya akşam üstü serinliğinde uygulanması önerilir. Öğlen sıcağında oluşabilecek nem sonucu buharlaşma veya sıcaktan kaynaklı fotooksit oluşumlarının önüne geçilmiş ve daha faydalı bir uygulama yapılmış olur.

ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ:

Suda, tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür ve hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz.FOSFOROZİNK (NP’li Gübre Çözeltisi)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot [N] 3
Üre Azotu [NH2-N] 3
Suda Çözülür Fosfor Penta Oksit [P205] 16
Suda Çözülür Çinko [Zn] 6

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Üre azotu, fosfor ve çinko içeren mükemmel bir karışımdır Azot vejetatif gelişmeyi teşvik ederken, aynı zamanda bitki bünyesinde proteinlerin amino asit oluşum sürecine etki eder. Bitki bu besini protein sentezinde kullanırken daha az enerji harcamaktadır, aynı zamanda taşıyıcı görevini üstlenen azot bitkilerde klorofil oluşumu ve gelişmeyi de teşvik ederek, beslenme dengesini oluşturup bitkinin damarlarındaki gelişimini sağlayarak canlı kalmasında öncül bir etkendir.

Aynı zamanda suyun bitkiye alımını ve kullanımında görev alarak generatif ve meyvedeki şekil bozukluklarını önleyici etkisi vardır.

Polen oluşumu, çiçeklenme, döllenme ve çiçek sapının kuvvetli olması için kullanılması bitki için önem oluşturmaktadır. Kaliteli çiçek dolayısı ile meyve oluşumunun artmasını sağlamaktadır Çiçek öncesi kullanımların döl oluşumu ve bitki kök bölgesinde saçak kök oluşumunda büyük faydası gözlemlenmiştir

Çinko, bitkinin enzimatik hidrolizi ve bitki bünyesindeki gelişim düzenleyicilerin manevra kabiliyetleri açısından büyük önem taşır. Bünyesindeki çinko hem element arazları hem de bitkinin hayati fonksiyonları açısından büyük önem taşımaktadır.

UYGULAMA ŞEKLİ ve DOZLARI:

Yağmurlama ve Damla Sulama;

Element noksanlığını önlem amaçlı kullanımlarda: 0,5 Lt – 1 Lt /da

Element eksikliği net bir biçimde açığa çıkması halinde: 1 Lt – 2 Lt /da

Yaprak uygulaması: 0,2 Lt – 0,3 Lt /da

Bütün bitki gruplarında güvenle kullanımı olan FOSFOROZINC bitkilerin önemli faaliyetlerinden sorumlu olan çiçeklenme, döl, saçak, kök oluşumu, verim kalitesi gibi elementlerin uygulaması yapılırken sabah erken saatlerde veya akşam üstü serinliğinde uygulanması önerilir. Öğlen sıcağında oluşabilecek nem sonucu buharlaşma veya sıcaktan kaynaklı fototoksit oluşumlarının önüne geçilmiş ve daha faydalı bir uygulama yapılmış olur.

KARIŞABİLİRLİĞİ

Alkali reaksiyonlu gübreler pestisit ve gübreler hariç birçok pestisit ve gübre ile karıştırılarak kullanılabilir. Ancak birden fazla gübre ve ilaç ile karıştırılarak aynı anda kullanılması tavsiye edilmez. Birden fazla karışım yapılacak ise karışımdan önce ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.BİOVİN SULFO-S (Mikronize Elementel Sıvı Kükürt)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Elementel Kükürt (SO3) 80

TOPRAĞA FAYDALARI:

SC Formunda litrede 800 gr SO3 içeren düşük mikron çapı ile toprak ıslah ve pH düzenleyicisidir. Sıvılaştırılmış elementel kükürt sıvı haldeki formülasyonunda Kükürdün 5 formda olmasıdır. Elementel Kükürt thiobacillus bakterisi ile reaksiyona girerek çok daha hızlı toprakta form değiştirir ve anlık eğilimler yerine süre gelen ve devamlılık arz eden bir etkileşim sağlar.

Toprak ıslahında ve toprak pH düzenini ayarlayan etkin bir üründür. Kireci kırar, toprağın tuzluluğunu azaltır ve ünler. Toprağın besin elementidir, toprak tansiyonunu ve sıcaklığını ayarlar, kükürt, noksanlığını giderir pH üzerindeki etkinliği sayesinde toprakta pasivize olmuş makro ve mikro elementlerinin alınımını kolaylaştırır. Kükürt vitamin H ve B1 oluşumudur.

BİTKİLERE FAYDALARI

Bitkilerin hastalıklara karşı direncini arttırır. Protein sentezlerini yükseltir. Toprak pH'nın düşmesi ile birlikte verimi arttırır. SULFO-S noksanlığında Rihizobium bakterilerinin etkinliği ve kloroplast, klorofil sentezi elementlerinin taşınımı toprağın katyum değişim kapasitesi ciddi oranda azalır.

UYGULAMA ŞEKLİ ve DOZLARI

Yağmurlama ve Toprak Uygulaması ile;

Toprağın Ph ve Kireç yapısına bağlı olarak : 2 Lt – 4 Lt – 6 Lt / da Bütün bitki gruplarında güvenle kullanıma sahip olan SULFO - S toprağın nefes almasını sağlayarak pH ve kireç üzerinde olumlu bir reaksiyon başlatarak bitkilerin daha rahat hareket etmesini sağlamak amacı ile uygulama yapılırken; sabah erken saatler veya akşam üstü serinliğinde uygulanması önerilir. Öğlen sıcağında oluşabilecek nem sonucu buharlaşma veya sıcaktan kaynaklı fototoksit oluşumlarının önüne geçilmiş ve daha faydalı bir uygulama yapılmış olur. Toprak pH değeri 6,5’e Ayarlama İçin Sıvı Kükürt Miktarı ( Lt / da)

Toprak pH Kumlu Toprak Tınlı Toprak Killi Toprak
8,5 3,5 4,5 5,0
8,0 2,5 3,5 4,0
7,5 1,5 2,5 3,0
7,0 1 1,5 2,0

Bazı Ürünler İçin Olması Gereken pH Değerleri

ELMA MUZ HAVUÇ KAVUN MARUL ÇİLEK
5,0 – 6,5 5,8 – 6,5 5,5 – 7,0 6,7 – 7,2 6,5 – 7,0 5,0 – 6,5
MISIR BUĞDAY SOYA DOMATES BİBER HIYAR
5,5 – 7,5 5,5 – 7,5 6,0 – 7,0 6,3 – 6,8 6,6 – 7,0 6,4 – 6,9MİCROGREEN (Mikro Bitki Besin Maddeleri Karışımı)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Suda Çözünür Bor (B) 2
Suda Çözünür Bakır (Cu ) 1
Suda Çözünür Demir (Fe ) 6
Suda Çözünür Mangan (Mn) 5
Suda Çözünür Molibden (Mo) 0.05
Suda Çözünür Çinko (Zn) 7

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Formülasyonundaki özel organik şelat sayesinde iz elementlerin eşit alınımını sağlar.
Bitkilerde iz element noksanlıklarını giderir.
Bitkilerin gelişim döneminde ihtiyaç duyduğu iz elementleri yüksek oranda içerir.
Bitkilerin enzimatik hidroliz yapabilmesini sağlayan Çinko [Zn] % 7’lik bir oranda ve alınabilir formdadır.
Suyun pH'ını düzenler ve elementlerin bitki tarafından kullanımını kolaylaştırır
Yağmurlama, Salma Sulama ve Damla sulama ile rahatlıkla kullanılır
% 100 Suda erir ve tortu bırakmaz.
Diğer Organik ve inorganik gübreler ile ön test şartı ile karışır durumdadır.
WP Formunda, düşük mikron çapı, yüksek verim ve performansa sahip bir üründür.

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZLARI

Element noksanlığını önlem amaçlı kullanımlarda: 30 - 40 gr/da veya 100 Lt Suya Element eksikliği net bir biçimde açığa çıkması halinde: 80 - 100 gr/da veya 100 Lt Suya Bütün bitki gruplarında güvenle kullanımı olan BİOVİN MİCRO GREEN bitkilerin önemli faaliyetlerinden sorumlu olan döllenme, köklenme, kardeşlenme, verim kalitesi gibi elementlerin uygulaması yapılırken sabah erken saatler veya akşam üstü serinliğinde uygulanması önerilir. Öğlen sıcağında oluşabilecek nem sonucu buharlaşma veya sıcaktan kaynaklı fototoksit oluşumlarının önüne geçilmiş ve daha faydalı bir uygulama yapılmış olur.

ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ:

Suda, tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür ve hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz.POLARA (NK’lı Sıvı Organomineral Gübre)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Organik Madde 20
Toplam Azot 4
Organik Azot 0,4
Üre Azotu 3,6
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) 4
Serbest Amino Asit 2
Maksimum Klor (Cl) Miktarı 3,9
pH 7,5-9,5

İçerisindeki özel sentezler sayesinde bitkide tek seferde organik ve inorganik birçok maddenin hem kendi bünyesinde hem de toprakta birebir taşınımını sağlamaktadır.

Şeker pancarındaki çalışır sistem boyutunu göz önünde bulundurarak bitkinin yumru kalitesini, yeşil aksamının gelişimini, çevresel koşullara karşı dayanıklılığını arttırır.

Ayrıca içerisindeki aminoasit, nükleotit ve maya hücresinin enzimatik hidroliz yöntemi ile degrade edilmiş stoplazmik bir özüt olup özellikle polar oranında ve bitkiyi olumsuz koşullara karşı reaktif eden önemli bir üründür.BİOVİN HAMEKA FULVİKA (Fulvik Asit )

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Organik madde 80
Toplam (Hümik+Fulvik) Asit 70
Fulvik Asit 70
Maksimum Net 20
pH 2.3 - 4.3

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Birçok enzim ve proteini bünyesinde barındıran doğal bir beslenme ajanıdır.
%80 organik madde %70 te fulvik asit içeriği, bünyesinde 70 den fazla mineral sayesinde toprak ıslahına katkı sunan komplex bir gübredir.
Bitkinin kendi gübresinde ki hormonları, içerdiği aktif ara katalizörler sayesinde maximum seviyeye çıkarır.
Mükemmel bir kök geliştirici,çiçek açtırıcı, fosfat parçalayıcı, organik şeletlayıcı, topraktaki mikroorganizmaları tetikleyici ve kaymak tabakası önleyici özelliktedir.
Biovin Hameka Fulvika’nın uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.NİTROVİN UAN-32 (Üre Amonyum Nitrat Gübre Çözeltisi)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot 32
Nitrat Azotu 8
Amonyak Azotu 8
Üre Azotu 16
pH 7 - 7.5

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Zengin: 3 azot formu bir arada; üre, amonyak, nitrat
Güvenli: Depolama, dağıtım ve uygulama güvenli
Sıfır Azot Kaybı: Toz gübrelere göre minimum azot kaybı vardır.
Her Türlü Uygulama: Damlama, sulama ve yapraktan uygulamalar uygundur.
Sıvı: Diğer bitki ilaçlama ve mikro elementler ile karışabilme özelliği.
Kolay: Bir defada çoklu uygulama, hem gübre hem zira uygulamalarda.
Eşit Dağılım: Uygulamada dönüme eşit dağılım sağlanmaktadır.
Nitrovin Uan-32’nin uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.ASVİN 20-20-20 + ME (NPK Gübre Harmanlanmış)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot (N) 20
Amonyum Azotu (NH4-4) 4
Nitrat Azotu (NO3-N) 3
Üre Azotu (NH2-N) 13
Nötral Amonyum sitrat ve Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 20
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 20
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) 20
Suda Çözünür Bakır (Cu) 0.05
Suda Çözünür Demir (Fe) 0.05
Suda Çözünür Mangan (Mn) 0.05
Suda Çözünür Molibden (Mo) 0.001
Suda Çözünür Çinko (Zn) 0.05

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Bitkinin ihtiyacı olan ana besin (NPK) elementlerini dengeli bir şekilde bünyesinde bulundura bioaktivatör olarak lipaz, proteaz, amilaz ve alfa gibi enzimlerle güçlendirilmiş mükemmel bir gübredir.
Bünyelerinde organik sentez stokinin grupları kullanılmış düşük dozlarda yüksek performans sergiler.
Kültür bitkilerinin yetiştirildiği tüm alanlarda çiftçinin ihtiyacına cevap veren, hızlı ve kalıntısız çözünürlüğü sayesinde yapraktan da uygulanabilen gübredir.
Özel şeletlayıcı ajanlar sayesinde ksilem ve floem den kolay geçişi sayesinde yaprak uygulamalarında başarılı sonuçlar elde edilir.
Asvin 20-20-20+Me’nin uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.ASVİN 15-30-15 + ME (NPK Gübresi Harmanlanmış)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot (N) 15
Amonyum Azotu (NH4-4) 7
Üre Azotu (NH2-N) 8
Nötral Amonyum sitrat ve Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 30
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 30
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) 15
Suda Çözünür Bakır (Cu) 0.05
Suda Çözünür Demir (Fe) 0.05
Suda Çözünür Mangan (Mn) 0.05
Suda Çözünür Molibden (Mo) 0.001
Suda Çözünür Çinko (Zn) 0.05

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Bitkinin fosfor ihtiyacını karşılamada birincil, N ve K elementlerin de ikincil sırada karşılayan, mikro elementler ve enzimlere takviye edilmiş bir başlangıç gübresidir.
Kristal yapısından dolayı tozuma yapmayan ve %100 alınabilme özelliğinden olan bir gübredir.
Asvin 15-30-15+Me’nin uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.ASVİN 7-7-40 + ME (NPK Gübresi Harmanlanmış)

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: Kütlece (w/w)%
Toplam Azot (N) 7
Amonyum Azotu (NH4-4) 4
Üre Azotu (NH2-N) 3
Nötral Amonyum sitrat ve Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 7
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) 7
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) 40
Suda Çözünür Bakır (Cu) 0.05
Suda Çözünür Demir (Fe) 0.05
Suda Çözünür Mangan (Mn) 0.05
Suda Çözünür Molibden (Mo) 0.001
Suda Çözünür Çinko (Zn) 0.05

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Bitkinin potasyum ihtiyacını karşılamada önemli bir ürün olan azıt ve fosforuda beraberinde taşıyan bir gübredir.
Bitkinin olgunlaşma döneminde meyce iriliği ve briz oranını arttırıcı özelliktedir.
Diğer iki serimizde olduğu gibi bu ürünümüzde mikro element, enzim stokinin, B12-B6 gibi vitamin kompleksleriyle donatılmıştır.
ASVİN ÜRÜN SERİSİ; Suda tamamen eriyebilen yüksek kaliteli hammadde ile harmanlanmış, her çeşit sulama sistemiyle uygulanabilen, her türlü bitki çeşidinde kullanılabilen, uygun PH skalası sayesinde alkali topraklarda ve sert su şartlarında ihtiyaca cevap verebilen mükemmel bir seridir.
Asvin 7-7-40+Me’nin uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bayinize başvurunuz.

Ürün Kataloğu İçin Tıklayın

PAYLAŞ